Ma már mindannyian hozzáférünk ahhoz az óriási tudáshoz ami az interneten megtalálható, ez korábban elképzelhetetlen volt. Sőt, a válaszaink megtalálását egyre intelligensebb keresők segítik, amik egyre hatékonyabbá, könnyebbé és gyorsabbá teszik ezt a folyamatot. A Yale egyetemen érdekes kísérletet végeztek, hogy hogyan hat ez ránk.
Meglepő – vagy nem meglepő – módon az emberek összekeverik a saját tudást a külső segítségből származó tudással. A kísérlet szerint a cipzár működését leíró anyagot adtak két csoportnak, az egyiknek papír formában, a másiknak egy link formában, majd a témához nem tartozó kérdéseket tettek fel, pl: „Miért melegebbek azok az éjszakák, amikor az ég felhős?” Az eredmények szerint az internetes csoport tagjai akkor is sokkal okosabbnak hitték magukat, amikor a kapott linket nem is nézhették meg vagy a keresés eredménye nem adott választ. Tehát az a szokás, hogy interneten megtalálhatsz mindent, indokolatlan saját tudásra vonatkozó önbizalommal is felruház.
Természetesen lehet mondani, hogy már nem kell fejből tudni a válaszokat, elég tudni, hogy hol találjuk meg a választ. A kutatás pont arra figyelmeztet, hogy a válasz megtalálásának képessége és a saját tudás között óriási különbség van, viszont ez a határ sokak fejében összekeveredik.