Mindenre van egy app. Hát igen, mostanában egyre több esetben hagyatkozunk az appok mindenható erejére. Ha recepteket keresünk, ha eltévedtünk vagy ha a kapcsolatainkat akarjuk jobban menedzselni. Ha kapcsolatmenedzsmentre, vagyis social appokra gondolunk, akkor nyilván a Facebook, a Twitter vagy a Snapchat jut eszünkbe először, de most összeszedtem néhány példát a témában, amelyek mindenre kiterjedő szolgáltatást nyújtanak.
Szedd fel!
Az ilyen appok teljes garmadája koncentrál arra, hogy összehozza a felhasználókat Facebook-ismerőseikkel vagy idegenekkel, egyéni preferenciánktól függően. Itt van mindjárt a Hot or Not (ami már magyar nyelven is elérhető), amiből megtudhatod, hogy ki mit gondol rólad a külsőd alapján, vagy a műfaj rocksztárja, a “Bang with Friends“, ahol az app letöltése után bejelölhetted azokat a barátaidat, akik iránt érdeklődsz, és ha az érzés kölcsönös volt (illetve ők is használták az appot) akkor a rendszer mindkettőtöknek automatikus üzenetet küldött. Az appban továbbá van “unbang” funkció is, ha egy jobb buli után meggondolnád előző esti döntésedet. Erre települve létrejött egy Bang with Friend exsposed szolgáltatás, aminek a segítségével kiderítheted, hogy a Facebook-ismerőseid közül ki használja az appot.
Tedd boldoggá
A műfaj nagyágyúi és a téma feltételezett „szakértői” megalkottak egy appot az igazán elfoglalt, de odaadó fiúknak, akik ugyan szeretnék biztosítani barátnőiket osztatlan figyelmükről, de ezt szoros bulinaptár-beosztásuk nem teszi lehetővé. A Bro App egy olyan alkalmazás, amivel a barátnődnek jól időzített automatikus üzeneteket küldhetsz. Cél a figyelemelterelés és az sms-írási idő allokálása más programokra, ami az app készítői szerint kimerül a bulizásban, a haverokkal való együttlétben. A Bro app felismeri a wifi-hálózatokat, így be lehet programozni, hogy ha a barátnőd házában vagy, akkor átmenetileg leállítsa az üzenetküldést. Akinek ez a vágya, több Wifi-hálózatot is megadhat vagy beállíthat egyéb “no bro” övezeteket is, ahol az app üzenetküldő szolgáltatásai szünetelnek.
A Telegraph magazin külön cikket szentelt a “kapcsolat-témájú appok, amik léteznek, és ez így nem jó” témának, ahol többek kötött a Couple App-pal is találkozhatunk. Az árulkodó nevű applikáció külön kommunikációs csatornát hoz létre párok között, ami lehetővé teszi a randitervezést közös naptárnézettel, a videócsevegést vagy a közös rajzok készítését. Az app “ujjcsók” funkciót is tartalmazza, ami az ujjak egy időben történő képernyőre helyezésekor következik be.
Ha még nem jött össze
Ebben az esetben segítségedre siet az “Invisible Girlfriend App” ami egy fiktív barátnőként funkcionál. Mint egy rendes lány, az app is posztol a profilodra, kommentálja social média aktivitásodat, sms-t küld és rendszeres időközönként telefonál is, sőt gyakran küld igazi ajándékokat.
Az app már „Invisible Boyfriend” témakörben is elérhető.
http://invisiblegirlfriend.com/
Ha mégsem jött össze
A furmányos app-fejlesztők erre is fel vannak készülve, sőt, nagyobb a kínálat, mint gondolnánk. A gyakori, szakítás utáni tünetek, mint pl. a kéretlen SMS küldése, a kapatos híváskezdeményezés mind elkerülhetőek ezzel az egyszerű módszerrel. A Drunk Dall mindössze 0,99 dolláros áron józansági tesztet végeztet el a felhasználókkal, hogy másnapra ne okozzunk saját magunknak kellemetlen perceket. Ezek általában matematikai kérdések, amitől a telefonálók nagy részének józanul is elmegy a kedve.
http://techland.time.com/2013/08/24/ex-lover-begone/
Az Ex Lover Blocker egy olyan alkalmazás, ami megóv attól, hogy meggondolatlanul, a barátaid és az összes Facebook-ismerősöd tudta nélkül felhívd az exed. Először a barátainknak küldd alertet az appon keresztül, mielőtt engedné, hogy tárcsázzuk a hőn áhított számot. Ha megpróbálod megkerülni az appot, és visszautasítod a barátok hívását, akkor az megszégyenít a Facebookon, és kinyilatkoztatásokat posztol az idővonaladra. Elég meggyőző.
https://itunes.apple.com/us/app/ex-lover-blocker/id520205260?mt=8