A Domo egy multifunkciós, adatorientált eszköz. Egész pontosan azt értem ezalatt, hogy közel minden, adatokkal kapcsolatos folyamatot el tud látni, amire egy „adatosnak” szüksége lehet.
A rendszerről úgy általában
Alapvetően egy megbízható, többnyire gyors rendszerként lehet jellemezni a Domo rendszert. Letisztult felületei segítik a gyors megismerését. A platform fejlődése látványos léptékkel követhető, bár a havonta tapasztalható újítások esetenként nem működnek hibamentesen. Az eszköz a felhasználók segítségével is továbbfejleszthető; vizualizációk, infografikák, „dashboardok”, API kapcsolatok építhetők ki benne. Belső üzenetváltást is kezdeményezhetünk és részben használható feladatmenedzsment eszközként is, bár nem kimondottan az utóbbi megvalósítására készült. Mobilapp támogatottsággal is rendelkezik, ami mind Androidon, mind pedig iOS-en elérhető.
A Domo nyit a mesterséges intelligencia felé, azonban ezek a lehetőségek a rendszeren belül egyelőre kezdetlegesek. Az eszközbe az adatok automatizáltan, sokszáz féle adatkapcsolati lehetőségen keresztül tudnak bekerülni. Az adatfeldolgozásra SQL parancsokat és ETL folyamatokat lehet definiálni. Végső célként pedig, az előállított adatokat megjeleníteni, vizualizálni képes. Lássuk ezeket bővebben!
Adatbegyűjtés
Mint azt fentebb említettem, több száz rendszerből érkeztethetők adatok. Értek ezalatt olyan adatbázis kezelő rendszereket, mint amilyen az Oracle, a DB2 vagy a MySQL is és felhőalapú megoldásokat, mint mondjuk a Facebook, a Salesforce, a MailChimp, az Azure vagy a Microsoft különböző szolgálatásai. Emellett Windows környezetre telepíthető „workbench” alkalmazása harmonikusan egészíti ki a Domo-t a helyi számítógépen képződött adatok automatikus feltöltésével. Ez különösen hasznos SFTP szerverekre érkező adatok optimális feldolgozásakor, vagy amikor automatizált szoftverek begyűjtött adatait kell a Domo felhőbe feltölteni. A jelenleg elérhető adatkapcsolati lehetőségek száma nagyjából 650. Ha ez kevésnek bizonyulna, felhasználóként építhetünk saját API kapcsolatot más rendszerekkel is a Domo egy másik felületén keresztül. Bár a rendszer ezen része magában hordoz némi anomáliát, a támogató csapat segíti ezek áthidalását.
Minden adattábla frissülését személyre szabottan lehet időzíteni. Az adathalmaz frissülésére vonatkozóan definiálható, hogy az új adatok milyen időintervallumra érkezzenek a rendszerbe, de még azt is, hogy azok felülírhatják-e a korábban betöltött sorokat.
A cikk a következő oldalon folytatódik, amihez kattints IDE.
Comments are closed.