Első rész.
Folytatva az előző hónapban megkezdett Time toplisták elemzését, kicsit eltávolodom a kommunikációtól, maradva azért szűkebb szakterületünk határain belül. A mélyrehatóbb elemzések helyett inkább az inspirációkeltés lesz a cél a tavalyi újabb nyertesek bemutatásával, jelen esetben a technikai világból, webes, mobil fejlesztések területéről, ismét két részben.
Jegyzetemben 2014 legjobb applikációt mutatom be, rövid vágykeltővel, ahol szükséges. Aztán lehet tesztelni, igazolni, vagy cáfolni a Time listáját. Figyelem. Mind az előző esetben, ez is a Times szakértőinek szubjektív válogatása alapján készült, nyilván más szempontok szerint más listákat is lehet találni az applikációk rangsoráról. Kezdődjék a móka a lista előkelő 6-10 helyezettjeivel!
10. helyezett: Kim Kardashian: Hollywood
Úgy látszik, Kim kibérelte az új listánk tizedik helyét is. Az appok rangsorában erről a tisztes helyről nézi az igazi nyerteseket. A figyelemre méltó applikáció egyébként egy játék, amelyet Kim Karashian főszereplésével játszhatunk végig. Nyílván ez is megosztó, volt, aki utálta, volt, aki imádta. Bizonyára utóbbiak többen voltak, mert a rossz nyelvek szerint közel 100 millió dollárt hozott a botrányhős celeb konyhájára, ami barátok közt is legyen mondva, igen szép summa.
Próbáld ki te is. Mobil appok (Apple store, Google Play) linkek itt:
9. helyezett: 2048
Listánk következő helyezettje egy újabb játék. Egyszerűségében a zsenialitása, kis matematikusok előnyben. A cél, hogy 2+2=4, 4+4=8 (…) és így tovább, el kell jutni 2048-ig. Logikai, tologatós csempejáték, ráadásul nyílt forráskóddal, hogy bárki kedve szerint tovább fejlessze.
Itt kipróbálhatod, meddig jutsz!
Próbáld ki te is. Mobil appok (Apple store, Google Play) linkek itt:
8. helyezett: Rooms
Egy kevésbé ismert applikáció, talán az eddigi legrejtélyesebb, amit a Facebook csendben és különösen csinnadratta nélkül vezetett be a piacra egy közösségi jellegű fejlesztési folyamat befejeztével. A lényege, hogy ismeretlen chatszobákba léphetünk be arctalanul, és beszélgethetünk az ott lévő szintén ismeretlen emberekkel, ha van közös téma. Egyelőre nem robbant be a köztudatba, de a social média bugyraiban könnyen lehet egy új világsiker. Érdekessége, hogy újdonsága az, ami néhány éve még adottság volt. A felhasználók anonimitása.
Próbáld ki te is. Mobil appok (Apple store, Google Play) linkek itt:
7. helyezett: PhotoMath
Iskolás koromban még a tudományos számológép volt a menő, amit vadul ütögettünk, hogy valahogy megoldjuk a sin, cos egyenleteket. Aztán persze mégis meg kellett tanulnunk magunktól is megoldani az egyenleteket, mert a dolgozatok előtt a gondos tanári erő egyszerűen összeszedte azokat. Ma már még könnyebb dolga van a diákoknak. A telefonnal elég egy fotót csinálni a feladatról, majd az app a fotón lévő egyenletet megoldja lépésről-lépésre. Diákok millióinak adott reményt a tudásra, vagy a házi feladatok tudás nélküli megoldására. Szerencsére kézírást még nem támogat az app, így van még remény arra, hogy a gyerek mégis kénytelen lesz megtanulni a matematika alapjait. Tanulni is.
Próbáld ki te is. Mobil appok (Apple store, Google Play) linkek itt:
6. helyezett: Hinge
A randi appok régóta nagy sikernek örvendenek, a téma örök. Anno számomra az SMS randi volt a mélypont a technikai fejlesztések során, soha nem próbáltam ki, mennyire hatékony, de rendkívül szánalmasnak tartottam a koncepciót, hogy egy vadidegennel pusztán 160 karakteres üzenetekben próbáljunk ismerkedni. Na ezeknél sokkal jobbak ezek az appok, ahol legalább fényképet, meg valami bemutatkozót találhat az arra fogékony, magányos felhasználó. A Hinge ott alkotott nagyot, hogy mindezt tovább turbózta a Facebookban rejlő lehetőségekkel. Nem enged bárkit az ismeretlenségből a profilodhoz, csak olyanokat, akik legalább az „ismerős ismerőse” alapján feltérképezhetőek, kiküszöbölve ezzel a csupán kalandra éhes szerencselovagok vagy szerencselovagnők hadait. Mondjuk ha felidézzük Stanley Milgram kutatását, ami alapján öt köztes emberen keresztül (a Fecabookon regisztráltak között ez a szám 4,74-ra csökken saját elemzésük alapján) a világon élő tetszőleges két ember bármikor összeköthető, már nem is vagyunk olyan messzire a hagyományos társkereső modellektől.
Ha ismerkedni szeretnél, itt kipróbálhatod. Mobil appok (Apple store, Google Play) linkek itt:
Forrás: time.com