A Facebook nemrég posztban jelentette be a “Személyes biztonság ellenőrzése” funkció állandósulását. A szolgáltatás – amely lehetővé teszi számunkra, hogy egy válság során ellenőrizzük, hogy a barátok vagy családtagok biztonságban vannak-e – a következő hetekben permanens helyet kap az asztali- és mobilalkalmazásban, valamint a webes felületen egyaránt.
Ez persze nem összekeverendő „A biztonság ellenőrzése” lehetőséggel, ami az észlelt bejelentkezések listázásában és a kijelentkeztetésben nyújt segítséget. A változtatás mellett a sorozatos terrortámadások, valamint a charlottesville-i támadás következtében döntöttek.
Ahogyan már sok cikkünk szól a Facebook aktuális újdonságairól, most sem mehetünk el a nemrégiben bejelentett változtatás mellett. A Facebook-bejegyzés szerint a visszacsatolás opció fokozatosan válik majd elérhetővé a felhasználók számára, és a következő hetekre mindenkinek rendelkezésére fog állni. Az alkalmazás legújabb – 138.0-ás – verziójában Magyarországon még nem használható a funkció. A biztonsági visszajelzés az applikáció navigációs menüjében lesz megtalálható, viszont egy krízis “hivatalossá válásához” elegendő számú felhasználói észlelésre van szükség. A Személyes biztonság ellenőrzése ebben az évben fokozott figyelmet kapott. Számos olyan frissítést fejlesztettek, mint például a “Közösségi segítség” opció. Ez lehetővé teszi a helyiek számára, hogy támogatást felajánlva segítséget nyújtsanak az érintetteknek válság vagy katasztrófa alatt és után.
A menüpontról
Az állandósulni készülő “Safety Check” nemcsak egy nagy piros gomb, amit egy krízis esetén megnyomunk, hogy veszélyt jelezzünk. Annál több: például “válságleírást” tudunk hozzáadni, hogy segítsen másoknak a saját kommentemen keresztül jobban megérteni a kialakult körülményeket. Amikor az új gomb megnyomásával aktiválod az általad észlelt vészhelyzetet vagy hozzájárulsz, hogy szeretnél értesülni az új bejegyzésekről, automatikusan a hírfolyamban is megtekintheted mások beszámolóit vagy a barátoktól származó frissítéseket. Emellett lehetőséged van jelezni, hogy biztonságban vagy. Egy másik, a “Világszerte” szekcióban jelenik meg minden még aktív krízishelyzet.
A funkció azonban időközben némi kritikával szembesült. A Facebook az embereket gyakran figyelmezteti a közeli veszélyekre, még akkor is, amikor 10-20 kilométerrel távolabb vannak a jelzett fenyegetettségtől. Ez viszont további stresszt generál, ami nem várható el egy olyan szolgáltatásból, amelynek eredeti célja csökkenteni azt.
Comments are closed.