A VPN-ek (Virtual Private Network – Virtuális Privát Hálózatok) nagyszerű eszközök az online biztonságod fenntartásához. Megvédenek a hackerektől, malwarektől és más veszélyes dolgoktól. Ezenkívül segítenek megkerülni a cenzúrát is, így korlátok nélkül élvezheted az internetet.
Bár a VPN-ek elsőre bonyolultnak tűnhetnek, igazából nagyon felhasználóbarátak. Nem kell profi szakembernek lenned egy VPN használatához.
VPN nélkül használni az internetet egy kicsit olyan, mint képeslapokat küldeni. Ahogy az adataid a szerverek között mozognak, könnyen elkaphatóak és így olyan emberek is láthatják őket, akiknek nem kéne. Ráadásul azt is láthatja mindenki, hogy kitől származnak az adatok.
Lehet, hogy téged nem érdekel, ha a hackerek látják, amikor vicces macskákról szóló videókat nézel. De amikor privát adatokról van szó, jobb óvatosnak lenni. Például annak egészen biztosan nem örülnél, ha a fizetési, banki adataidat illetéktelenek látnák. Hiszen ki szeretné publikussá tenni vagyoni helyzetét? És ami még rosszabb, az ilyen adatokkal akár vissza is élhetnek!
Itt jönnek képbe a VPN-ek. Mivel titkosítja a kapcsolatot, így olyan, mintha ultrabiztos csomagokat küldenél, amit csak a címzett tud kinyitni. Ha valaki rá akarna nézni az adataidra, csak egy rakás összekevert karaktert látna. És mivel a VPN elrejti az IP-címed, a címzettnek fogalma sem lesz, ki küldte az adatokat.
Ha úgy döntesz, hogy használni kezdesz egy ilyen szoftvert, van néhány fontos tényező, amit érdemes szem előtt tartanod.
Megbízható adatvédelmi előírások
Nagyon fontos, hogy olyan szolgáltatót válasszunk, akiknek szigorú logolás (naplózásmentes) szabályzata van. Ellenkező esetben a vállalat tárolja az adatokat, és potenciálisan megoszthatja azokat harmadik felekkel, például kormányokkal, hivatalokkal. Ha netán támadás áldozata lesz a VPN szolgáltató, ezek az adatok ki is szivároghatnak. Győződj meg róla, hogy a szolgáltató székhelye kívül esik az 5/9/14 szem szövetségek területein. Röviden összefoglalva: ezek olyan országok , amelyek megosztják felügyeleti adatokat. Ha nem vagy biztos abban, hogy a szolgáltató hol áll, olvasd el az Adatvédelmi szabályzatot, valamint az ÁSZF-et is.
Több eszköz és platformokon keresztüli kompatibilitás
Ha szeretnéd, hogy minden készüléked védve legyen az illetéktelenektől, keress egy olyan szolgáltatót, ami egynél több kapcsolatot is lehetővé tesz! Ellenőrizd, hogy a VPN kompatibilis-e az összes eszközöddel.
Megbízható ügyfélszolgálat
Óhatatlanul is előfordulhat, hogy valami rosszul sül el, ezért biztosnak kell lenned abban, hogy a probléma gyorsan megoldódik. Keress olyan szolgáltatót, amelyik 24/7 órában elérhető, élő chat- és e-mail támogatást kínál. Az már csak a ráadás, ha telefon is tudod keresni őket, ha valami gond van!
Comments are closed.