Az automatizálj és fejlődj! elv, a digitális üzleti innováció egyre fontosabb szerepet kap a piac bármely területén. Ám szinte valamennyi iparágban káosz uralkodik még ezen a téren.
A szervezetek sok mindennel próbálkoznak az erőforrások optimalizálására, a fejlődés felgyorsítására, de főleg azért, hogy minél gyorsabban képesek legyenek alkalmazkodni a piaci változásokhoz. Mindez persze jelentős többletterhelést okoz az informatikai csapatok számára. Az automatizálás azonban segíthet ebben.
A vállalati szintű automatizálási stratégia segíti a szervezeteket a meglévő folyamatok fejlesztésében és a digitális átalakítás végrehajtásban. Végső soron a modern automatizálás alkalmazása vállalati környezetben segít abban, hogy az üzleti vállalkozások képesek legyenek még jobban kiszolgálják az ügyfeleket – így sikeresek lehetnek a digitálisan átalakuló gazdaságban is.
A Red Hat által összeállított tippek segítenek az áttérésben.
Légy agilis, automatizálj és tesztelj!
A sikeres automatizálás előfeltétele az agilis módszertanok és a rendszeres tesztelések bevezetése. A legjobb, ha ezeket a feladatokat egy külön dedikált csapat végzi, amelyik kifejezetten a folyamatok automatizálására koncentrál. Ez a fejlesztés akár több, mint egy évet is igénybevehet, és igazából soha nem ér véget. Hiszen a cég és az azt körülvevő piaci környezet folyamatosan változik, és ezeket az automatizált rendszereinkben is le kell követni, méghozzá amennyire megoldható, azonnal.
Terjeszd a hírt!
Már a kezdet kezdetén avassunk be minden kollégát abba, mire készülünk. Szánjunk időt az információk megosztására és tudatosítsuk minden szinten a szervezetben, hogy elkezdődött az automatizálás. Természetesen nem árt, ha nem csak ennyit osztunk meg a munkatársakkal: mutassuk be az automatizálás előnyeit is, miben, hol és hogyan fogja a kollégák munkáját könnyebbé, gyorsabbá, egyszerűbbé tenni.
Indítsd kis lépésekkel az automatizálást!
Mutasd be a kollégáknak a kis sikereket is, mégpedig lehetőleg azonnal! Automatizálj először egyetlen folyamatot, és ne próbálj mindent egyszerre módosítani. Lehet, hogy nem mindenki akar majd automatizálni bizonyos lépéseket, legalábbis nem kezdetben. Légy türelmes!
A hibák pénzbe kerülnek
A hibák időt, pénzt és erőforrásokat emésztenek fel. Ráadásul minél később fedezik fel őket, annál nagyobb a költség. Kerüld el ezeket a költségeket folyamatos tesztekkel. Már a folyamat elején, az első lépéseknél melegen ajánlott a tesztek elkezdése, és a legjobb, ha onnantól abba sem hagyod. Persze, a kudarc része az agilis folyamatnak, ettől ne ess kétségbe! Plusz kudarc nélkül tanulás sincs, vagyis minden kudarc lehetőség arra, hogy tovább fejlődjetek!
Automatizáld az eszközöket!
Ne felejtsd el automatizálni a telepítéseket és a frissítéseket, például a Red Hat® Ansible® segítségével. Az automatizálási eszközök kézi telepítése ugyanazt a problémát okozza, mint amelyet javítani szerettél volna. A kézi telepítés esetén ugyanis megbízhatatlan lesz a környezet az automatizáláshoz, és ez nem túl jó alap, ugye.
Finomítsd a DevOps eszközöket
Bárhol is vagy a vízesés modell folyamatában, az agilis módszertanokra és gyakorlatokra figyelj a DevOps eszközök esetében is. Érdemes finomhangolni mindent a rendszerben.
Ügyelj a szabványokkal való megfelelőségre az automatizálás során!
A három dolog legfontosabb dolog, amikor automatizálásról van szó: szabványok, szabványok és szabványok. Minden eszköz és platform esetében figyel oda erre!
Comments are closed.