Nem igazán van olyan okostelefon használó, aki ne panaszkodna az akkumulátor élettartamára. A gond az, hogy nem létezik olyan hatékony technológia, ami megoldaná ezt a pár naponta – rosszabb esetben naponta – jelentkező feladatot.
A témával kapcsolatos legtöbb cikk arra esküszik a lítium-ionos telefonok esetében, hogy ne hagyjuk, hogy a telefon töltöttségi szintje kb. 40-50% alá vagy 80-90% fölé kerüljön. Ez kisebb töltési etapokkal valósítható meg. Az én személyes tapasztalatom ezzel ellenkezik, bár igaz, hogy az leginkább egy laptop akkumulátorán alapszik, aminek szintén lítium-ionos technológiával rendelkező telepe van.
Pro tippek akkumulátor kíméléshez
Én egy Toshiba Satellite C850 – 1L9 típusú készüléket használtam 6 éven át a következő stratégiával.
-
Csak használat közben töltöttem a laptopot, így folyamatosan figyelhettem, hogy mikor van teljesen feltöltve és lecsatlakoztathattam a hálózatról.
-
Abban az esetben, amikor az akkumulátor töltöttségi szintje kritikusan alacsony volt, minden esetben 100%-ra töltöttem fel, viszont figyeltem arra, hogy amint eléri a 100-at, levettem a hálózatról.
-
Akkor, amikor tovább használtam az eszközt, mint amikor elérte a 100%-ot, lecsatlakoztattam az akkumulátort és asztali számítógép-szerűen, a hálózati áramot használtam tovább.
A laptopot manapság már nem használom az elavultabb hardver tulajdonságai miatt, de fontos megjegyezni, hogy az akkumulátor üzemideje gyakorlatilag nem romlott.
Persze ez az eset egy fontos tényezőben azért eltér egy okostelefon átlagos használatától. Az akkumulátort gyakran eltávolítottam, így tehát eldönthettem, hogy csak akkor terheltem azt, amikor valóban nem volt a közelemben más áramforrás.
A következő cikk azzal foglalkozik, hogy egy iPhone hogyan segíthet nekünk a kívánt szinten tartani a telefon töltöttségi szintjét.
Comments are closed.