Lily természetesen sokkal többet ennél: egyedi nyomkövető rendszere segítségével képes dokumentálni a jeladó viselőjének tevékenységét.
Nyilván inkább marketingfogás, hogy a fejlesztés bemutatóiban a szelfikészítést emelték ki, de a Lily nevű kis drón felkészültsége azért ennél sokkal hasznosabb felhasználási módokat is lehetővé tesz.
Működését tekintve követő drónnak nevezhető, azaz a már levegőbe engedett drón nyomkövető rendszere segítségével követi gazdáját, mindeközben felvételeket is készít. Beépített kamerájával (1080/60-as HD vagy 720/120-as lassított) videót, illetve 12 megapixeles képeket tud készíteni. Ez különösen sporttevékenységüket dokumentálni vágyók számára igazán jól jöhet, mivel az esetleg használt sisakkamera mellett egy másik nézőpontból is készíthetnek filmeket vagy képeket.
Nekem leginkább azért tetszik az ötlet, mert már önmagában támogatja a gépektől és a helyhez kötöttségtől való elszakadásunkat, a szabad mozgást, önkifejezést, sportot és mindent, ami úgy érzem, hogy sokunkat a valóban átélt élmények és megtapasztalások helyett egy „virtuálisan” megélt életbe kényszerít.
A drón kétórás feltöltés után 20 percig bírja a levegőben, repülési magassága a felhasználó fejétől számítva maximum 15, minimum másfél méter, átlagsebessége körülbelül 25 km/óra. Ha a repülőgép valamiért elveszítené a ruházaton viselt adó jelét, vagy lemerülne az akkumulátora, akkor biztonságosan leszáll. Ugyanez a helyzet a vízbeesés esetén is. Nem csak, hogy nem esik baja – ugyanis vízálló -, hanem képes vízből is felemelkedni, mely tudását a lenti videóban meg is csillogtatja.
A gyártó már lehetővé tette az előrendelést, így most kedvezményes áron, 500 dollárért lehet az amerikai egyetemisták által kifejlesztett Lilyhez hozzájutni. Miután kereskedelmi forgalomba kerül, nagy valószínűséggel már a duplájába fog kerülni.
Forrás: IT café