Kérdések fogalmazódtak meg benned egy probléma kapcsán? Szívesen meghallgatnád mások véleményét? Vagy csak szélesebb látókörre vágysz, és szívesen megismernéd jobban a világot, az embereket? A Quora tetszeni fog.
Sokan a Wikipédiához hasonlítják, de szerintem több okból sem konkurensek. A Quora egy amolyan kérdezz-felelek oldal, ahol regisztráció után, akárki szinte akármit kérdezhet. Tehát interaktív. A többnyire angolul feltett kérdések eljutnak az adott téma iránt érdeklődőkhöz (a regisztráció során beállíthatók ezek), akik jó esetben aktívan reagálnak majd. Ahogy minden platformnak, ennek is vannak írott és íratlan szabályai és persze saját etikettje.
De mielőtt belemennék, annyit még elmesélnék, hogy a Quorát két egykori Facebook-dolgozó álmodta meg, melyre 2009-ben céget is alapítottak, majd 2010 júniusában elindították az oldalt.
A Quora mai napra már több mint 500 000 regisztrált felhasználót számlál, akik már mobiltelefonos applikáción keresztül is elérik az oldalt.
A felhasználók között megtaláljuk „az utca emberét”, de hivatásos írókat is, akik válaszukat egy komplett kis esszé keretében fejtik ki, melyet nem csak tanulságos, de élmény is végigolvasni. Arról nem is beszélve, hogy ezek a válaszok személyes tapasztalatokon illetve állásponton alapulnak.
A Quorán oly sok minden mellett természetesen arra is választ kapunk, hogy hogyan is legyünk jó Qurázók. 🙂
Tömören összefoglalva az egyik nagyon igényesen kifejtett választ:
- Ne ismerkedésre használd az oldalt!
- Vállald magad, kerüld a névtelen hozzászólásokat!
- Írj jó és hasznos válaszokat!
- Ne függj az értékelésektől!
- Küldj Te is visszajelzéseket!
- Kommentálj bátran!
- Jelentsd, ha szükséges, ha nem odaillő tartalmat észlelsz!
Én személy szerint jó szívvel ajánlom a Quora böngészését mindenkinek, aki szívesen ütne két legyet egy csapásra, azaz: látókörét és nyelvismeretét is szívesen fejlesztené.
Ha inkább vizuális típus vagy, itt egy klassz és lényegre törő videó a Quoráról: