Inspirálódni, új kulturális élményeket szerezni virtuálisan, otthonról is lehet! Hogy segítsünk, olyan tartalmakat gyűjtöttük össze, melyeket a járvány ideje alatt, de akár utána is korlátozások nélkül elérhetőek.
Kifordítva – Bábtechnikai kulisszatitkok virtuálisan
A március 21-i bábszínházi világnap alkalmából tették online is elérhetővé a Kifordítva – Bábtechnikai kulisszatitkok című kiállítást az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet oldalán. Bemutatják a különböző bábtípusokat, bábozási technikákat, és kiderül az is, mi az a gapit és a stucni. A virtuális kiállítást a pécsi Kifordítva. Mesés bábtechnikák című időszaki tárlat és az Egy bőröndnyi báb. Papírbábszínházi foglalkoztató című kiadvány ihlette. Nézd meg a kiállítást!
David Lynch Kis virtuális történetei
David Lynch Kis történetek című tárlatával tavasz elején nyílt meg a Budapest FotóFesztivál, amit most otthonról is bejárhatsz. A Twin Peaks, a Dűne vagy a Radírfej című műveket idehaza is rengeteg Lynch-rajongó tartja számon kedvencei között, úgyhogy ők biztosan nagyon örülnek ennek, hiszen a Műcsarnok jóvoltából azok is bejárhatják most a kiállítást, akik tavaly lemaradtak róla. Nézd meg a kiállítást!
Annyi titkom maradt… Száz éve született Szabó Magda
2017-ben, Szabó Magda születésének 100. évfordulója alkalmából rendezett nagyszabású kiállítást a Petőfi Irodalmi Múzeum, most ezt is megtekintheted virtuális séta keretében. Nézd meg a kiállítást!
Ludwig #Múzeum Otthonról
A Ludwig Múzeum is csatlakozott a #Múzeum Otthonról kezdeményezéshez: a kultúrára éhezőknek három virtuálisan végigjárható tárlatot és számos egyéb online lehetőséget nyújtanak, ahol interjúkat, múzeumpedagógiai anyagokat, színezőket és gyűjteményi válogatásokat találhatsz, összesen hat kategóriában.
Virtuális változatok a realizmusra – Munkácsytól Mednyánszkyig
A Magyar Nemzeti Galéria Változatok a realizmusra – Munkácsytól Mednyánszkyig című állandó kiállítása 2019 őszén bővült és frissült. Most pedig a Digitális Múzeum program keretében virtuális módon is megcsodálhatjuk az alkotásokat. Az online kiállítótérben valamennyi képhez háttérinformációk is társulnak, így oktatási célra is nagyszerű eszköz. A magyar realizmus olyan kiváló további alkotóinak képeit tekinthetjük meg, mint Munkácsy Mihály, Mednyánszky László, Fényes Adolf vagy Koszta József. Nézd meg a kiállítást!
Bridges – Ages – Budapest, avagy a virtuális hidak is összekötnek
A Bridges – Ages – Budapest a Kiscelli Múzeum virtuális kiállítása, mely a budapesti hidak történetein keresztül mutatja be a főváros történelmét a reformkortól egészen a XX. század utolsó évtizedéig. Vágj neki a történelmi sétának a Lánchídtól a Rákóczi hídig. Nézd meg a kiállítást!
Comments are closed.