Az ANI az embernél lényegesen gyorsabb
Az ANI rendszerek az embernél lényegesen gyorsabban tudják feldolgozni az adatokat és elvégezni a feladatokat. A szűk AI egy olyan AI, amelyet egyetlen feladatra elvégzésére programoztak – és ez lehet az időjárás ellenőrzése, a sakk, vagy akár nyers adatok elemzése újságírói jelentések elkészítéséhez.
Az ANI rendszerek lehetővé tették számunkra, hogy javítsuk általános termelékenységünket, hatékonyságunkat és életminőségünket. Az olyan ANI rendszerek, mint például az IBM Watson, kihasználhatják az AI erejét, hogy segítsék az orvosokat az adatközpontú döntések meghozatalában, az egészségügyi ellátás jobb, gyorsabb és biztonságosabbá tételében.
Az erős AI-val ellentétben az ANI nem olyan tudatos, érzékeny, és nem is az érzelmek által vezérelt, ahogy az emberek. A szűk AI egy előre meghatározott tartományon belül működik, még akkor is, ha ennél sokkal többre lenne képes.
Rengeteg olyan gépi intelligencia van, ami ma körülvesz minket és amiket napi szinten használunk. Ezek valójában a szűk AI-k közé tartoznak. A legismerebb ilyen AI-k például a Google Assistant, a Google Translate, a Siri és más, természetes nyelv feldolgozó eszközök.
Hatékonyabb lesz vele az élet
A szűk AI sok unalmas, rutin, hétköznapi feladatból mentesített minket, amiket mi nem akarunk elvégezni, vagy nem szívesen bíbelődünk vele. A személyes életünk megkönnyítésétől kezdve, mint például a Siri online pizza megrendelése, az adatok gyűjtésén és az eredmények elemzésén keresztül, a szűk AI sokkal jobbá tette életünket, ezért nem szabad alábecsülnünk. A fejlett technológiák, például az önjáró autókban használt ANI rendszerek megmentenek minket akár az olyan frusztráló dolgoktól is, mint a forgalmi dugóban állás – és helyette több szabadidőt kínálnak.
Az ANI rendszerek egyben az olyan intelligensebb AI építőkövei is, amelyekkel a közeljövőben találkozhatunk. Amint arra a Singularity Hub cikke rámutat: „Lassan felépül egy olyan szűk AI képességtár, ami egyre lenyűgözőbbé válik. A beszédfelismerés és -feldolgozás lehetővé teszi a számítógépek számára, hogy a hangokat sokkal nagyobb pontossággal alakítsák szöveggé. A Google is AI segítségével végzi el többmillió Youtube videó feliratozását. Hasonlóképpen javul a számítógépes látás, így a Vitamin D Videohoz hasonló programok képesek felismerni egyes objektumokat, osztályozni azokat és megérteni, miképp mozognak. A szűk AI nemcsak a környezetének feldolgozásával fejlődik, de arra is képes, hogy megértse a különbséget aközött, amit egy ember mond és akar.”
Comments are closed.