Tudtad, hogy a felhasználók 81 százaléka sokkal hamarabb vásárol meg egy terméket vagy vesz igénybe egy szolgáltatást, ha előtte megnézett róla egy videót? A videómarketing pont ezért hatalmas lehetőség lehet minden vállalkozás számára.
Egy olyan világban, ahol percenként több mint 400 órányi tartalom kerül fel a YouTube-ra, persze nem elég akármilyen videót feltölteni az internetre. Ahhoz, hogy megragadjuk a közönség figyelmét és kitűnjünk a tömegből, érdemes figyelni a trendeket. A videómarketing világa izgalmas, interaktív, személyre szabott irányokat rejt magában. Miben érdemes gondolkodnod, ha alkalmaznád a videómarketinget saját vállalkozásod kommunikációjában? Mutatjuk!
1. Élő közvetítés
Bár az élő közvetítés nem újdonság, mostanában egyre népszerűbbé válik az üzleti életben is. A Facebook adatai alapján a felhasználók átlagosan háromszor hosszabb ideig néznek egy élőben közvetített videót, mint egy előre felvettet. A Buzzfeed egy-egy élő videója 800 ezer nézőt is be tud vonzani, úgyhogy van valami abban, hogy a nézők nem akarnak lemaradni, „elkapcsolni”.
2. Vlogolás
A videóblogolás, azaz a vlogolás szintén nem új, de szintén egyre nagyobb teret nyer az üzleti világban is. Az üzleti élet nagy neveitől kezdve a feltörekvő vállalkozókig és a startupokig sokan kihasználják a vlogolás erejét, hogy hiteles betekintést nyújtsanak mindennapi életükbe és az üzleti gondolkodásukba. Gary Vaynerchuk a mindennapjairól és üzleti tanácsokról egyaránt szóló YouTube-csatornájával már kétmillió feliratkozót gyűjtött össze.
3. Vásárlás videókon keresztül
Az interaktivitás fontos szempont az online tartalomkészítésnél, és a videókba ágyazott vásárlási linkek zökkenőmentessé tehetik a vásárlási folyamatot azzal, hogy egyből rendelkezésre állnak, ahogy a videót nézve megfogalmazódik a néző fejében az igény. A Dan Murphy’s, egy ausztrál italgyártó cég “Global Christmas Menu” című videójában például a világ különböző pontjain népszerű karácsonyi finomságokat mutatott be, egyfajta „borpárosításként” pedig a saját italait ajánlotta egy-egy fogás mellé, amelyek a videóból átkattintva azonnal megvásárolhatóak voltak. Mennyire vált be? 83 másodperces átlagos megtekintési időt (ami az iparági átlagnál 50 mp-el hosszabb) és figyelemre méltó, 26 százalékos egyedi átkattintási arányt eredményezett. Akik pedig körülnéztek az oldalon, nagyjából másfélszer annyi terméket adtak a kosarukhoz, mint a cég átlagos vásárlója.
4. A mesterséges intelligencia ereje
Az AI használata a videómarketingben is trendként jelenik meg. Ahogy a vállalkozások egyre inkább arra törekszenek, hogy olyan személyre szabott videós tartalmakat hozzanak létre, amelyekkel megtalálhatják a közös hangot közönségükkel, az AI a A videók gyártásától a nézői élmény optimalizálásáig nagy segítség lehet. Hogyan? Nem csak elemzi képes a felhasználók viselkedését és a preferenciáit, de gépi tanulással és a videók folyamatos finomításával idővel javíthatja a nézői élményt is. Példa erre a Netflix, ahol rengeteg AI megoldás használnak a felhasználói felület optimalizálásra és személyre szabására. Gépi tanulással döntik el például azt is, hogy milyen videós előnézet jelenjen meg, amikor a felhasználó egy cím fölé viszik az egerét – természetesen arra optimalizálva, hogy az előnézet bevonzza a felhasználót és nézésre csábítsa őt.
Persze nincs minden vállalkozásnak olyan anyagi és technikai háttere, mint egy ilyen órásnak, de ha figyelemmel követjük és magunkra szabva alkalmazzuk a videómarketinget átalakító trendeket, maradandó hatást gyakorolhatunk közönségünkre és egyben népszerűsíthetjük a márkánkat is.
Forrás: Top 4 Trends in Video Marketing for Business (simplilearn.com)
Comments are closed.