A bizonytalan piaci és üzleti helyzetben jelenleg még inkább előtérbe került az egész világon, hogy válsághelyzetekben miként nyújt támogatást a vállalatok vezetői számára a mesterséges intelligencia.
A világot sújtó járványhelyzetben egyértelműen bebizonyosodott, hogy a nyílt technológiai rendszerek létfontosságúak lehetnek. Valamennyi cégnek fel kell arra készülnie, hogy az üzletmenet folytonosság biztosításához a válságok idején még gyorsabban és rugalmasabban kell tervezni az IT-divízió munkáit, alkalmazásait és felhasználóit. Ez a cégnél szinte mindenkit érinthet: a mérnöktől a könyvelőig, vagy épp a HR osztályon át a logisztikai menedzserig.
Az 5G szolgáltatások szerepe
Az 5G szolgáltatásoknak köszönhetően elindulásával akár a gyenge hálózati lefedettséggel rendelkező színtereken is alkalmazhatunk mesterséges intelligenciára és automatizálásra alapuló megoldásokat. Ez igen hasznos lehet számos területen, például a katasztrófaelhárításban, vagy robotok által végzett távműtétek, esetleg az önvezérlő járművek közlekedésbiztonsága esetén. Mindezek most már a távolból is bárhol irányíthatóvá válnak, mert az 5G lehetővé teszi a szükséges képességek működtetését.
Az 5G és az Openshift
Hatalmas előrelépés ez, mert ezek az alkalmazások real-time reakciókat igényelnek, illetve az adataik nem továbbíthatók a központi felhőbe. Az akár milliszekundum alatti válaszidőket ezért ilyen esetekben peremhálózati feldolgozással lehet elérni. Az IBM-hez tartozó Red Hat OpenShift konténerplatformján az alkalmazások akár házon belüli adatközpontban, akár nyilvános felhőkben, akár peremhálózatokon egyformán egyszerűen bevezethetők és működtethetők.
A nyílt forráskódú, Kubernetes technológia nagyvállalat által kiadott OpenShifttel egyszerűvé válik a munkamenedzsment. Még akkor is, ha nagy számú és hatalmas tömegű eszközök logisztikáját kell megoldani.
Comments are closed.