Bár Magyarország továbbra sem készülhet az EURO gyors bevezetésére, egy tehetséges magyar grafikus Bernát Barbara a Nyugat-Magyarország Egyetem mesterszakán diplomamunkaként elkészítette a magyar eurót.
A fiktív bankjegyek egyik oldalán Európában őshonos állatok, másikon pedig az állatokhoz is köthető növények láthatóak. Ha pedig a bankjegyeket UV-fénybe tartjuk, az állatok csontváza rajzolódik ki. Ez a megoldás számomra külön lenyűgöző.
A megszokásokkal szakítva, a sorozatban híres emberek helyett megtalálható a fürge gyík (Lacerta agilis) hátoldalán fűvel (Setaria viridis), a kerti pele (Eliomys quercinus) madárberkenyével (Sorbus aucuparia), a dolmányos varjú (Corvus cornix) platánnal (Platanus x hybrida), a vörös róka (Vulpes vulpes) erdei pajzsikával (Dryopteris filix-mas), végül, de nem utolsó sorban pedig az európai őz (Capreolus capreolus) a jól ismert kocsányos tölggyel (Quercus robur).
Bernát Barbara munkája igazán figyelemreméltó. Koncepciójában nem csupán jól átgondolt és gyönyörűen kivitelezett, de munkáján érezhető a bankjegy ismeret, illetve az ennek kapcsán végzett alapos kutatómunka. Munkájára nem csak itthon, hanem világszerte felfigyeltek, amely többek között kikerült a Behance-ra is. Ezen az oldalon részletesebben is megtekinthető a tervezési és nyomtatási folyamat.
Akit magával ragadott a művész munkája, a magyar euróból az eredeti rézkarc sorozat akár meg is vásárolható a neten. Fizetni azonban nem ajánlott vele. J