A bűnmegelőzés új definícióját alkotta meg Los Angeles rendőrsége. Szó szerint elébe mennek a bűneseteknek: már a helyszínen vannak, mikor még el sem követték azokat.
A földrengéseknek köszönhető minden. Tudni kell ehhez, hogy arrafelé meglehetősen sok földrengés történik, amiket nagyon nehéz előre jelezni. Viszont nem csak ezek okoznak problémát, hanem az utórengések, amelyeket viszont a fő rengés epicentrumához képest elég jól lehet modellezni és jósolni. George Moher segédprofesszor készített is egy meglehetős pontossággal működő algoritmust, ezt próbálták ki a bűnesetek vonatkozásában.
Az adathalmazt a több év alatt gyűjtött alapos bűnügyi statisztika adta. A tesztek alapján a múltban bekövetkezett események alapján az algoritmus sikeresen jósolta a múltban később bekövetkezett eseteket. Jól látszott, hogy ahol a bűn felütötte a fejét, ott további bűnesetek is történtek.
A sikeres kísérletet követően a jóslatokat, immár a jelenhez igazítva beépítették a rendőrség napi rutinjába, a szoftver segítségével alakítva ki a napi őrjárat útvonalát. Az eredmények önmagukért beszélnek: az adott körzetben a rablás 33%-kal, az erőszakos bűncselekmények 22%-kal, a tulajdon elleni bűncselekmények 12%-kal estek vissza. Ezek alapján az algoritmus nélkül is könnyű lett volna megjósolni, hogy a megoldást további 150 városban tervezik majd bevezetni.
Forrás: datafloq.com