Szeretnél rekordidő alatt csodás natív alkalmazásokat fejleszteni? Egyetlen kódalappal egyidőben mobilra, desktopra és webre is? Akkor a Flutter neked készült, muszáj kipróbálnod!
De mi az a Flutter?
A Flutter egy nyílt forráskódú UI szoftverfejlesztő csomag, egy frontend keretrendszer, amit a Google fejlesztett és adott ki 2017 elején. Első verziója még “Ski” kódnév alatt futott az Android rendszereken. A Google szerint világszerte több száz fejlesztő dolgozott már a Flutter kódbázisán, nekik köszönhető, hogy a stabil rajtra már egy komoly plugin-ökoszisztéma is kiépült, több ezer kiegészítővel az SDK-hoz.
A Fluttert a Dart programozási nyelvvel lehet használni . Egy Flutterrel írt applikáció felülete úgynevezett widgetekből áll, ezek a Flutter alap építőelemei. Az alap widgetektől eltérve pedig akár sajátokat is készíthetünk. A célja egyértelműen az, hogy a fejlesztőknek ne kelljen két önálló kódbázist létrehozni iOS-en és Androidon ugyanahhoz az apphoz. Fontos az is, hogy emellett mindkét platformon hozzáférjenek a hardveresen gyorsított grafikához és felhasználói felülethez.
Miért érdemes használni a Fluttert?
A Flutterrel az applikáció fejlesztés rendkívül meggyorsítható, mivel ezzel natív applikációkat lehet építeni, ami azt jelenti, hogy egy kódbázist kell csak megvalósítani és több platformra is buildelhető (pl. Android, IOS, web, windows desktop).
A Flutter lehetővé teszi a hot reload funkciót a fejlesztőknek, ami azt teszi, hogy a kódban történt változást mentés után egyből láthatjuk az applikációban, ezzel is csökkenthetjük a fejlesztési időt.
A fejlesztői közösség az első pár évben még nem volt olyan nagy, hogy érdemes lett volna használni, de az utóbbi időkben szépen kinőtte magát ez a keretrendszer és megjelent rengeteg kód könyvtár és cikk erről a keretrendszerről.
A Fluttert már több nagy cég is használja alkalmazásaihoz, mint például The New York Times, Ebay és az Alibaba.
Comments are closed.