Habár a történet nem mai, de mindenképpen érdekes. 2003. május 23-án a Aalborg Álletkertben a BlueTags nevű cég bemutatta a bluetooth alapú látogató követési rendszerét. Ennek az alapvető célja az volt, hogy a látogatók biztosak lehessenek benne, hogy a hozzátartozóik (gyermekeik) nem tévednek/vesznek el a hatalmas területen.
Hogyan is működött
Bluetooth és WLAN pontokat helyeztek el az állatkert területén, a bejáratnál a szülök bérelhattek egy beacon tag-et, melyet elhelyeztek a gyermeknél, valamint beregisztráltak a szükséges kapcsolati adataikkal együtt, majd kaptak egy SMS-t a szükséges lekérdező kóddal, mellyel meghatározható volt a gyermek helyzete.
A lekérdezés úgy működött, hogy a szülő küldött egy SMS-t a megadott számra, majd válaszként visszakapta a gyermekének pontos helyzetét.
Ugyanez ma
A fenti megoldás 2016-ban meglehetősen ódivatúnak tűnik. Ma ez a WLAN és bluetooth access pontok elhelyezéséig (persze a jelen kornak megfelelő eszközökkel) kb megegyezne. A gyermekeknél a fenti Bluetooth tag helyett egy ibeacon BLE eszközt kellene elhelyezni, mely folyamatosan sugározná a helyzetüket. Egy standard iBeacon hatótávolsága kb 70 méter, de léteznek olyan long-range eszközök, melyek elérhetik a 450 métert is. A gyermekek helyzetét egy a szolgáltatáshoz kapcsolt mobil alkalmazással térképen folyamatosan nyomon lehetne követni. A megoldás működhet zárt területeken is csakúgy mint a 2003-as.