A feleségem nagyon szeret festeni, és úgy döntött, elkezdi árulni a festményeit. Szerencsére 2014-et írunk, így az internet segítségével ez ma már sokkal egyszerűbb feladat, mint akár 15 éve.
Első körben Facebook oldalt, és saját weboldalt hozott létre. Ennek költsége a domain-névtől függően pár ezer forint egy évre. Ezek után jött a Twitter-, és Instagram-regisztráció. Természetesen bármilyen közösségi oldal jó, attól függ, melyik országban, mi a népszerű. Ezek a felületek jól kiegészítik egymást. A Facebookon meg lehet osztani képeket, cikkeket, szöveget, bármit. A Twitteren rövid üzeneteket lehet küldeni, és linkeket megosztani, amik vagy a weboldalra vagy a Facebookra mutatnak. Az Instagrammon meg lehet osztani az éppen aktuális új műalkotásokat. Léteznek olyan weboldalak, ahova fel lehet tölteni a festmények fényképét, és bárki megveheti a másolatot, különböző méretben. A művésznek semmibe nem kerül, csak akkor veszi le az oldal a jutalékát, ha valaki vásárolt. Manapság már az okostelefonokkal is jó fényképet lehet készíteni, ha jó a világítás. Ezeket a képeket ingyenesen el lehet küldeni e-mailben galériáknak, még csak a levél szövegén sem kell változtatni. A fényképeket hirdetési vagy aukciós oldalakra is fel lehet tölteni, például a Vaterára vagy az Apródra.
Ezeknek a módszereknek a nagy része időigényes, de ingyenes, vagy viszonylag kevés pénzbe kerül. A feleségem már több képet eladott, és sok rajongót is szerzett magának.
Comments are closed.